Під час семінару «Фундук. Технологія вирощування», який відбувся в Горохівському районному центрі зайнятості 27 грудня, обговорювали ідею вирощування цього горіха не тільки для власних потреб, а й для продажу, пише ГОРОХІВ СЬОГОДНІ з посиланням на Волинський регіональний центр зайнятості.

Серед горіхоплідних рослин, оброблюваних людиною з метою одержання продуктів харчування, фундуку відведено одне з головних місць. Обумовлено це високою поживністю горіхів, простотою агротехніки, невибагливістю до грунтово-кліматичних умов.

Простота розмноження та вирощування культури робить її доступною як для фермерів, так і для дачників, дозволяючи використовувати невибагливі землі. Фундук, як і ліщина, зростає на всій території України, для фундука придатні практично всі різновиди грунтів. У порівнянні з іншими плодовими культурами, фундук менш вимогливий до місцезростання і якості грунту, проте гарантовані та високі врожаї можна отримати на досить родючих і забезпечених вологою грунтах. Добре росте на всіх схилах, крім південних, так як передчасно зацвітаючі жіночі і чоловічі квіти  пошкоджуються заморозками.

Починає плодоносити фундук на 4-5 рік, на 5-6 дає промисловий урожай від 10 до 60 ц/га. Збирання врожаю починається при настанні технічної стиглості, поки плоди ще не висипалися з обгорток. Гнучкі гілки фундука легко гнуться гачком, тому збір проводиться без драбини.

Хвороб і шкідників, що помітно знижують продуктивність насаджень, в наших умовах фундук поки не має. Але, щоб уникнути несподіванок, не зайве зробити дві профілактичні обробки від горіхового вусача.

Вказана вище інформації вчених-дослідників, яку підготувала фахівець центру зайнятості Тетяна Янюк, переконує, що ідея вирощування фундука в Горохівському районі може бути досить прибутковою справою, якщо підійти до неї професійно.

Під час обговорення теми вияснилось, що з присутніх 15-ти осіб двоє вже вирощують фундук, але поки тільки для потреб своїх сімей.

Власним досвідом вирощування горіха поділився Олександр Названський, який ще в минулому році теж був безробітним, а нині вже має понад 5 тисяч саджанців сортового фундука. Учасники семінару активно обговорювали всі «за» і «проти» вкладання коштів саме в такий вид бізнесу, перспективи реалізації горіхів та розведення саджанців.

Можливо, саме цей семінар, проведений в рамках «Зимової агрошколи», дасть поштовх підприємливим людям для започаткування власної справи.

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району